Dlaczego drukujemy książki?

Jednym z kamieni milowych, dzięki którym dziś możemy odbywać pierwsze loty w kosmos, było wynalezienie druku. Osiągnięcie, które większość z nas przypisuje Janowi Gutenbergowi (który zaadoptował i stworzył od podstaw ruchomą czcinkę) pozwoliło nam na powszechne rozprzestrzenianie i poznawanie myśli wybitnych tego świata. Pierwotnie przepisywane ręcznie księgi były drogie i bogato zdobione inskrypcjami – nieraz za cenę pojedynczej sztuki można było uzyskać równowartosć… kilku wiosek.

Wynalazek druku umożliwił szybsze powielanie osiągnięć myśli ludzkiej oraz pozwolił na to, by coraz więcej spośród nas miało okazję się z nią zapoznać. Z czasem do apokryfów i tekstów sakralnych  zaczęły dochodzić poezje i powieści. Od tego momentu książka stała się głównym nośnikiem wiedzy i emocji, pozwalała nieprzerwanie, przez wieki, nieść kaganiec oświaty.

Stawiając na druk książek zależy nam na dawaniu wszystkim wartości i możliwości zapoznania się z wycyzelowaną, obrobioną i ważną myślą, który każdy autor zamyka w swojej książce.

Książka jest najlepszym towarzyszem niezależnie od tego, czy poświęcasz jej dziennie 30 minut, czy 10 minut w skali miesiąca. I mimo, że czytelnictwo w Polsce utrzymuje się na raczej średnim poziomie dajemy możliwość zarówno debiutującym, jak i doświadczonym autorom w tym, by zaprezentowali światu swoje dzieła nie inwestując w proces wydawniczy wielkich pieniędzy. Dzięki technologii druku cyfrowego możemy wydrukować nawet kilka lub kilkadziesiąt sztuk, którymi można wysondować rynek.

Drukując książki wierzymy, że robimy coś ważnego – coś, co ma większy sens. A kiedy coś ma większy sens – warto to robić:)

Kilka słów o nas

(ale tylko kilka, bo nie lubimy się chwalić, ale chcemy, byś nam zaufał;))

Drukować w Rzeszowie zaczynamy już od 1997 roku, pierwotnie skupiając się głównie na projektowaniu graficznym oraz materiałach reklamowych dla firm. Równocześnie cały czas usprawniamy działania oraz planujemy nasze przyszłe kroki, dzięki którym w przyszłości postawimy na druk książek.

Rozwijamy się oraz zmieniamy lokalizację, na niemal 10 lat wpisując się w mapę alei Krzyżanowskiego w Rzeszowie. Zatrudniamy coraz więcej osób, dzięki czemu zaczynamy kompleksowo obsługiwać klientów biznesowych oraz agencje interaktywne. Staramy się jak możemy, by projekty naszego autorstwa oraz wszystkie wydruki zawsze były na czas, a ich jakość była opiewana przez klientów i klientów klientów. Coraz głośniej zaczynamy również mówić o druku książek. – udaje nam się zrealizować kilka ciekawszych pozycji, dzięki którym łapiemy bakcyla na książki, które i do tej pory były istotne w naszym życiu firmowym, oraz prywatnych.

Stało się! Zmieniamy lokal, bo obecny okazał się już za mały. Inwestujemy środki w nowe maszyny do cyfrowego druku książek mając na uwadze jeden cel – chcemy zostać najlepszą drukarnią książek na Podkarpaciu oraz prowadzić przyszłych autorów krok po kroku przez cały proces druku, a z czasem, być może, wydawniczy.

Chcemy, by żadna warta uwagi i raz zapisana myśl już nie przepadła – wierzymy, że książki mają moc zmieniania życia i tego mocno się trzymamy.