Gdzie drukować instrukcje obsługi?

Instrukcje obsługi są dziś dołączane do większości sprzedawanych produktów – sprzętu RTV i AGD, telefonów, komputerów ebooków i masy innych. Z jednej strony często czynnikiem wpływającym na ich powszechność są restrykcyjne przepisy. Z drukiej natomiast instrukcja obsługi może być bezcenna podczas próby pierwszego uruchomienia lub skonfigurowania urządzenia. W momencie, w którym klient napotyka problemy nie musi zwykle dzwonić na infolinię (o ile ta jest dostępna), tylko może zadziałać sam. Dlatego istotne jest by sama treść instrukcji obsługi dość dobrze przewidywała kroki oraz problemy, które mogą czekać na klienta niezaznajomionego jeszcze ze sprzętem. Jeśli pracujesz w dziale marketingu, promocji lub produkcji nieraz zapewne zdarzyło Ci się szukać drukarni, która specjalizuje się w druku instrukcji obsługi oraz kart gwarancyjnych. Jeżeli wciąż jesteś na etapie poszukiwań to świetnie się składa – możemy Ci w tym pomóc.

Zamów wycenę druku instrukcji obsługi

Drukowanie instrukcji obsługi oraz kart gwarancyjnych

Mając przygotowaną treść instrukcji obsługi (oraz ewentualną translację) możemy przystąpić do wyboru formatu oraz sposobu łączenia kart. Zwykle objętość istrukcji (czyli przede wszystkim liczba kart oraz sposób ich łączenia) oraz format zależne są od ilości tekstu oraz miejsca dostępnego w pudełku. Instrukcje obsługi możemy łączyć m.in. w sposób broszurowy (szycie drutem) w wypadku bardziej rozbudowanych opcji (skomplikowane urządzenia) lub robić mniejsze wersje. Do druku instrukcji obsługi oraz kart gwarancyjnych wykorzystujemy zwykle papier offsetowy, który jest bardziej budżetowym rozwiązaniem niż papiery kredowe o wyższej gramaturze.

Czy możesz zlecić druk instrukcji obsługi online?


Jak najbardziej. Warto przy okazji wybrać drukarnię, która ma odpowiednie zaplecze technologiczne, dzięki któremu jest w stanie zrealizować szybko duże zlecenia. Dlatego z chęcią podejmiemy współpracę w zakresie druku instrucji obsługi oraz art gwarancyjnych – nie czekaj i skontaktuj się z nami już teraz!