Kojarzysz moment, w którym pierwszy raz otwierasz świeżą, dopiero przyniesioną ze sklepu książkę? Pachnie farbą drukarską i obietnicą czegoś nowego, czegoś, czego istnienia do tej pory nawet nie podejrzewałaś.

A teraz wyobraź sobie, że ten zapach wydobywa się z książki opatrzonej Twoim imieniem i nazwiskiem. Że spełniasz w tym momencie jedno ze swoich wiecznie odkładanych na później marzeń o tym, by przelać swoje myśli na papier. 

Tym razem swoje marzenia postanowiły spełnić Aleksandra oraz Dominika, które prowadzą bloga http://kompozycjemysli.pl.

Autorki zdecydowały się na druk w niższym nakładzie – pierwotnie rozmawialiśmy o 20 sztukach książki, które następnie miały dystrybuować we własnym zakresie. Dzięki temu, że posiadamy zaplecze do druku cyfrowego, bez problemu udało nam się zrealizować założenia w niższym nakładzie. Ale po kolei:)

Nasze działania w tym wypadku ograniczyły się do doradztwa w zakresie papieru, druku oraz oprawy tomiku. Co było ważne dla autorek?

Głębia koloru. 

Można było w tym wypadku zaproponować dowolny papier powlekany (np. kredę w błysku), który bezproblemowo zrealizowałby założenia. Można by było, oczywiście. Autorkom odpowiadał jednak bardziej odcień kremowości. Zdarzyło nam się już drukować książki w kolorze na eko-papierach (bo są eko, no i wyglądają zjawiskowo), dlatego tym razem również zaproponowaliśmy coś ciekawszego.

Książkę wydrukowaliśmy w niskim nakładzie (20 sztuk), w formacie A5 (148x210mm). Okładkę wydrukowaliśmy na kartonie 250g/m2, który dodatkowo zabezpieczyliśmy matową folią.

Dzięki wykorzystaniu skrzydełek okładka jest jeszcze bardziej usztywniona niż zwykle, co korzystnie wpływa również na jakość książki.

Środek książki wydrukowaliśmy na papierze Betulla Woodstock 110g/m2, który ma ciekawą, chropowatą fakturę, dobrze chłonie farbę i jest grubszy od standardowego ecobooka. Konsultowany z Autorkami wybór sprawdził się idealnie w wydruku tomiku pełnego wyrazistych, artystycznych ujęć.

Składem i korektą zajęły się Autorki tomiku i zrobiły to znakomicie. Ze swojej strony zadbaliśmy o to, by dokładnie dopasować szerokość grzbietu do bloku książki – w innym wypadku ucierpiałyby estetyka i funkcjonalność. Po wydrukowaniu egzemplarza próbnego okazało się, że grzbiet o grubości 3,5mm w zupełności wystarczy.

Najistotniejsza jednak była dla nas opinia Autorek, którym błyskawicznie wysłaliśmy fizyczne egzemplarze.

Co na temat publikacji sądzą Autorki?

Jeśli Kompozycje Myśli skradły Twoje serce zawsze możesz sięgnąć do porfela i zamówić swój egzemplarz;)

www.kompozycjemysli.pl/ilustrowany-tomik-poezji

 

A może chcesz wydać książkę własnym nakładem w mniejszej lub większej ilości? Jeśli tak koniecznie kliknij na przycisk poniżej – to nic nie kosztuje a my obiecujemy ciekawą rozmowę i świetną kawę!

Klikając w poniższy przycisk otworzy Ci się klient poczty, dzięki któremu się z nami skontaktujesz:)